هاست پرسرعت
علم و دانش

موشک گرانقیمت آمریکایی دردسر جدید پوتین در اوکراین/ عکس

موشک گرانقیمت آمریکایی دردسر جدید پوتین در اوکراین/ عکس

موشک های ATACMS (سیستم های موشکی تاکتیکی ارتش) می توانند به کلاهک ۲۲۵ کیلوگرمی مجهز شوند و تنها در پنج دقیقه بیش از ۳۰۰ کیلومتر را طی کند. با سرعت ۳,۶۸۰ کیلومتر بر ساعت، می توان از آن ها برای حملات دقیق در خطوط مقدم نبرد در تعداد فراوان استفاده کرد.

این موشک ها همچنین می توانند صدها «ریز بمب» کوچک تر را حمل کنند که می تواند ضربه ویرانگری به مناطق وسیع تر وارد کنند. با این حال، این موشک ها هر کدام ۱.۳ میلیون دلار قیمت دارند و وزن آن ها تقریبا ۱,۶۳۳ کیلوگرم است.

MGM-140 ATACM یک موشک تاکتیکی بالستیک زمین به زمین کوتاه برد، با لانچر متحرک، سوخت جامد است که اولین بار در سال ۱۹۹۱ در جنگ اول خلیج فارس به کار گرفته شد. طول این موشک ۳.۹۸ متر و قطر آن ۰.۶۱ متر است. برد انواع مختلف این موشک نیز بین ۱۶۵ تا بیش از ۳۰۰ کیلومتر برآورد شده است.

موشک گرانقیمت آمریکایی دردسر جدید پوتین در اوکراین/ عکس

پس از استقرار این موشک های آمریکایی در اوکراین، سربازان این کشور قادر خواهند بود موشک های ATACM را با پرتابگر توپخانه موشکی M-142 Himars که در حال حاضر در میدان نبرد مورد استفاده قرار می گیرد پرتاب کنند.

و این موشک ها قادر به رسیدن به پل کریمه هستند که پیش از این توسط موشک های سایه طوفان بریتانیا به شدت آسیب دیده است. این موشک ها همچنین توان رسیدن به تمام مناطق ضمیمه شده توسط روسیه از سال ۲۰۱۴ و همچنین رسیدن به خاک بلاروس، متحد روسیه که گفته می شود پوتین در آن سربازانی در حالت آماده باش دارد، را دارند.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا