فناوری

محصول جدید و متفاوت تسلا نزدیک‌تر از همیشه/ عکس

محصول جدید و متفاوت تسلا نزدیک‌تر از همیشه/ عکس

همان‌طور که می‌دانید سایبرکواد اولین بار در زمان مراسم معرفی وانت برقی سایبرتراک در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. الکترک می‌گوید جدیدترین ثبت نشان تجاری تسلا در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری آمریکا انجام شده و این عبارت به تمامی وسایل نقلیه زمینی، برقی، خودروها و تراک ها و قطعات ساختاری اشاره می‌کند. نکته جالب اینکه تسلا همچنین علامت تجاری سایبرکواد را برای لباس هم ثبت کرده است.

محصول جدید و متفاوت تسلا نزدیک‌تر از همیشه/ عکس

در زمان معرفی سایبرتراک، این ATV برقی روی سن آمد تا ظرفیت بارگیری وانت برقی تسلا را به نمایش بگذارد. البته حتی در آن زمان نیز مشخص نبود که چنین محصولی بالاخره تولید خواهد شد یا خیر هرچند ایلان ماسک بعداً تائید کرد سایبرکواد به عنوان یک آپشن در کنار وانت برقی سایبرتراک عرضه خواهد شد. در حال حاضر و با نزدیک‌تر شدن به زمان تولید وانت موردبحث، شاید تسلا به دنبال ارائه این ATV به مشتریان خود نیز باشد.

محصول جدید و متفاوت تسلا نزدیک‌تر از همیشه/ عکس

بیشتر بخوانید:

  • ماهی‌ غول‌پیکر ۲ تُنی ادای کوسه در می‌آورد / عکس

  • آپولو هوا کردن، سفر به ماه و دنیایی که دیگر مثل قبل نشد

  • حرف های جالب معاون آذری جهرمی روی آنتن زنده در نقد سیاست صیانت/ فیلترینگ دریچه ورود پورنوگرافی ، مواد مخدر و اسلحه به زندگی افراد

البته حتی اگر نشان تجاری سایبرکواد دوباره ثبت شده باشد هم ضرورتاً به معنی استفاده از آن نخواهد بود زیرا این اولین باری نیست که تسلا یک نام و نشان تجاری را برای اطمینان از عدم استفاده توسط دیگران ثبت می‌کند. شایان ذکر است اطلاعات فنی زیادی از سایبرکواد در دسترس نیست اما اگر طراحی ظاهری آن مشابه همان نسخه‌ای باشد که در سال ۲۰۱۹ معرفی شد قطعاً هماهنگی خوبی با طراحی سایبرتراک خواهد داشت. تسلا در سال ۲۰۲۱ یک نسخه اسباب‌بازی و مناسب کودکان از سایبرکواد را با شعاع حرکتی ۲۴ کیلومتری معرفی کرد و جالب آنکه این وسیله اسباب‌بازی سریعاً به فروش رفت. همچنین ریچ ریبیلدز که به خاطر تولید اولین تسلا مدل S هشت سیلندر و دیگر وسایل نقلیه سفارشی مشهور شده کپی سایبرکواد را با استفاده از پیشرانه یاماها رپتور ۲۰۰۸ ساخت. در نهایت این ATV برقی می‌توانست در عرض ۳.۹ ثانیه از سکون به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد.

محصول جدید و متفاوت تسلا نزدیک‌تر از همیشه/ عکس

۵۸۳۲۱

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا