اینترنت

فیروزآبادی: «اینترنت حرفه‌ای» درخواست بعضی بچه‌های استارتاپی است

فیروزآبادی: «اینترنت حرفه‌ای» درخواست بعضی بچه‌های استارتاپی است

موضوع ‎اینترنت طبقاتی با اسامی مختلف ازجمله «اینترنت حرفه‌ای» یا ویژه بحث داغ ماه‌های اخیر بوده است و بسیاری از مدیران حوزه نوآوری، کارشناسان و رسانه‌های تخصصی حوزه فناوری مخالفت جدی خود را با آن نشان داده‌اند و درخصوص تبعیض مشهود در اجرای چنین طرحی هشدار داده‌اند.

این درحالی است که معاون رئیس‌جمهور در مراسم بزرگداشت روز روابط‌عمومی در کارخانه نوآوری روایت جدیدی از درخواست‌ها برای دریافت این نوع اینترنت ارائه داد.

تأکید معاونت علمی بر «اینترنت حرفه‌ای»

دهقانی فیروزآبادی در رویداد PR Day در مورد «اینترنت حرفه‌ای» گفت: «یک راه‌حل این است که رها کنم. یک راه‌حل دیگر این است که مثل بعضی آقایان توییت بزنم و بگویم امروز با رئیس‌جمهور صحبت کردم و قول همکاری گرفتم، سپس همه برایم دست بزنند و فردا هم هیچ اتفاقی نیفتد.»

او همچنین گفت: «یک رویکرد هم شاید این باشد که در ظاهر نشان دهم خیلی برای اینترنت دل‌سوزی می‌کنم و کسی به من گوش نمی‌کند؛ بعد هم فردا در انتخابات بعدی شرکت کنم. من این رویکردها را انتخاب نکرده‌ام. رویکرد من این بود که ببینم امروز بچه‌های ما برای ادامه کسب‌وکارشان به اینترنت نیاز دارند.»

معاون علمی‌ و فناوری رئیس‌جمهور همچنین در ادامه توضیحات خود، گفت: «بعضی‌ها امروز مجبور می‌شوند برای بعضی از کارها به یک کشور دیگر بروند و کار خودشان را آنجا انجام دهند. پس حداقل باید بتوانیم در همین کارخانه نوآوری آزادی اینترنتی به بچه‌ها ارائه کنیم که متفاوت باشد؛ مثل اینترنت دانشگاه.»

فیروزآبادی در ادامه توضیحات خود افزود: «هنگامی که به دانشگاه می‌روم، به موارد و دیتابیس‌هایی دسترسی دارم که اینترنت خانه‌ام به آن‌ها دسترسی ندارد. حتی از قدیم سرعت اینترنت در دانشگاه بهتر از اینترنت خانگی بوده است. موضوع سرعت بیشتر در دانشگاه هم در خیلی از جاهای دنیا مطرح است.»

بمیریم یا بپذیریم!

او با اشاره به عدم امکان تغییرات اساسی گفت: «به‌هرحال در شرایط فعلی نمی‌توانیم به ۱۰۰ برسیم؛ یا باید بگوییم صفر و بمیریم یا می‌توانیم بگوییم بیایید به ۲۰ یا ۴۰ برسیم و برای بچه‌هایی که اینترنت برای آن‌ها مهم است، تلاش کنیم.»

معاون علمی رئیس‌جمهور همچنین افزود: «این‌ها را از خودم درنیاورده‌ام. همین بچه‌هایی که شاید الان بعضی‌هایشان اینجا باشند، به سراغ من می‌آیند و می‌گویند آیا نمی‌توانی برای ما کاری انجام دهی؟ لااقل ما در اینجا [کارخانه نوآوری آزادی] بتوانیم اینترنت درست‌وحسابی داشته باشیم؟ این دغدغه‌ها از خود بچه‌ها منتقل می‌شود. این یک راه‌کار و راهبرد میانی است که امیدوارم بتوانم انجامش دهم.»

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا