فناوری

فرصتی برای دیدن مریخ و زهره با چشم غیر مسلح

فرصتی برای دیدن مریخ و زهره با چشم غیر مسلح

مجله خبری بیکینگناسا قصد دارد در هفته‌های آینده فرصت مشاهده سیاره زهره که در فاصله بیش از ۱۰۰۰ سال نوری از زمین قرار دارد را برای همه افراد با چشم غیرمسلح فراهم کند. به گفته ناسا، در حال حاضر مشتری تنها سیاره قابل مشاهده است.

به گزارش سایت digitaltrends، به گفته ناسا در اواسط ماه جاری(فوریه) فرصتی عالی برای دیدن سیاره  زهره در ساعت چهار صبح است؛ زیرا درخشندگی این کره در صبح  به اوج خود می‌رسد.براساس گزارش‌ها، زهره به دلیل ابر‌های بسیار بازتابنده‌ای که به طور کامل آن را می‌پوشانند، یکی از درخشان‌ترین سیارات منظومه شمسی است.

سحابی بزرگ

آژانس فضایی ناسا  همچنین توصیه کرد در صبح روز ۲۶ فوریه افراد علاقه مند به فضا می‌توانند دو سیاره زهره ، مریخ  و کره ماه را در یک نقطه بدون چشم مسلح مشاهده کنند.

سحابی شکارچی، به عنوان سحابی بزرگ شناخته می‌شود که از ابر عظیمی تشکیل شده  و باعث تولد ستارگان جدید می‌شود. در واقع، نزدیک‌ترین سحابی بزرگ در منظومه شمسی حدود ۱۵۰۰ سال نوری از زمین، فاصله دارد. ناسا گفت: منطقه درخشان و مرکزی سحابی شکارچی حفره‌ای غول‌پیکر در ابر بوده که توسط نور شدید فرابنفش در آن چند ستاره جوان بسیار پرجرم ایجاد شده است.


بیشتر بخوانید

  • ناسا برای هر پروژه فضایی چقدر هزینه می کند؟

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا