هاست پرسرعت
فناوری

فتوشاپ برگ برنده‌اش را رو کرد/ عکس

فتوشاپ برگ برنده‌اش را رو کرد/ عکس

اوایل امسال، ادوبی از نسخه آزمایشی سیستم هوش مصنوعی Firefly رونمایی کرد. روز گذشته این کمپانی رسماً اعلام کرد که فایرفلای را به نرم افزار فتوشاپ اضافه کرده است. این آغاز ادغام هوش مصنوعی به سرویس ابری Creative Cloud است.

در حالی که سیستم آزمایشی Firefly AI روی خلق تصاویر و افکت‌های متنی متمرکز است، قابلیت‌هایی برای رنگ‌آمیزی مجدد تصاویر وکتور از طریق گزینه‌ای به‌نام “Generative Fill” را نیز ارائه می‌کند. حالا از امروز هوش مصنوعی Firefly به تمام اپلیکیشن‌های Creative Cloud کمپانی ادوبی افزوده خواهد شد که شروع آن با فتوشاپ است.

ادوبی در بیانیه‌ای که امروز منتشر کرده می‌گوید: امروز، ادوبی Generative Fill را در فتوشاپ رونمایی کرده است که امکانات خلق هوش مصنوعی Firefly را مستقیماً به فضای کار طراحی شما اضافه می‌کند. این قابلیت جدید، نخستین ابزار کمکی در فضاهای کار خلق و طراحی است که یک روش جادویی جدید برای اضافه کردن، گسترش یا حذف محتوا از تصاویر در عرض چند ثانیه و با استفاده از یک فرمان متنی را در اختیار کاربران می‌گذارد.

این عرضه آزمایشی برای نخستین بار در بین اپلیکیشن‌های Creative Cloud با فتوشاپ آغاز می‌شود. به‌زودی هوش مصنوعی فایرفلای عمیقاً با تمام برنامه‌های Creative Cloud و Document Cloud و Experience Cloud و همینطور Adobe Express ادغام خواهد شد.

فتوشاپ برگ برنده‌اش را رو کرد/ عکس

اشلی استیل، معاون رسانه‌ای دیجیتال شرکت ادوبی معتقد است که این قابلیت جدید در فتوشاپ، به‌مشتریان اجازه می‌دهد تا به‌سرعت بتوانند به تخیلات خود رنگ واقعیت ببخشند.

البته ادوبی محدودیت‌هایی را هم بر سر راه فایرفلای قرار داده تا مطمئن شود هیچ کاربری قوانین کپی رایت را نقض نمی‌کند. در حال حاضر این گزینه صدها میلیون تصاویر استوک قانونی داخل خود Adobe Stock را شناسایی می‌کند. مشخص نیست که آیا کاربران می‌توانند در تصاویر شخصی خود نیز از این ویژگی استفاده کنند یا خیر.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا