علم و دانش

غول‌پیکرترین گرگ جهان، یک شکارچی باشکوه/ عکس

غول‌پیکرترین گرگ جهان، یک شکارچی باشکوه/ عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، گرگ شمال‌غرب بزرگ‌ترین گرگ در جهان است که میانگین وزن جنس نر آن نزدیک به ۷۰ کیلوگرم است و طول گرگ‌های بزرگ از ۲ متر هم بیشتر می‌شود در حالی که قدشان به بیش ۹۰ سانتیمتر هم می‌رسد. این گرگ‌ها در آمریکای شمالی از آلاسکا تا دره مکنزی و استان‌های غربی کانادا و شمال غربی ایالات متحده پراکنده‌اند.

این گرگ‌های بزرگ نام‌های بسیاری گرفته‌اند که گرگ دره‌ مکنزی تا گرگ تیمبر کانادایی و گرگ تیمبر آلاسکایی برخی از این نام‌ها است. اما در مجموع آن‌ها را گرگ شمال غرب نامیده‌اند.

بیشتر بخوانید:

  • باز شدن دروازه‌های جهنم به روی اسرائیل با این پهپاد حماس/ عکس

  • بنز و بی‌ام‌او حریف این ماشین نشدند/ آلمانی‌ها خودشان این ماشین را سوار می‌شوند/ عکس

گوزن شکار اصلی این گرگ‌ها است اما این به معنای چشم‌پوشی از دیگر جانداران نیست و آن‌ها به صورت گله‌ای از عهده شکار گیاه‌خواران بزرگی چون بایسن (گاومیش کوهان‌دار) هم برمی‌آیند.

غول‌پیکرترین گرگ جهان، یک شکارچی باشکوه/ عکس

تکنیک شکار گرگ‌ها به این صورت است که معمولا گاومیش جوان یا ضعیف‌تر را هدف می‌گیرند و در تعقیب و گریزی نفس‌گیر سعی می‌کنند تا حیوان را از گله جدا کنند و از پای در بیاورند.

بزرگترین گرگ شمال‌غرب که تا کنون دیده شده است سال ۱۹۳۹ در آلاسکا به دام افتاد و حدود ۸۰ کیلوگرم وزن داشت. البته معمولا وزن این گرگ‌ها در طبیعت بیش از ۷۰ کیلوگرم نمی‌شود و گرگ به دام افتاده در سال ۱۹۳۹ یک مورد استثنایی بود.

غول‌پیکرترین گرگ جهان، یک شکارچی باشکوه/ عکس

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا