علم و دانش

عکس | پرسه زدن موجودی عجیب در آب‌های آمازون!

عکس | پرسه زدن موجودی عجیب در آب‌های آمازون!

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، بر اساس مطالعه ای که در ۹ آوریل در مجله زیست شناسی ماهی منتشر شد، این موجود – یک گربه ماهی با رنگ زرد و بدن صاف – با لب های عجیب است که آن را متمایز می‌کند. در طی یک سفر در ایالت آمازوناس در غرب برزیل، تیمی از محققان بین‌المللی هشت نمونه از گونه‌های گربه‌ماهی ناشناخته را از ریو نگرو، شاخه‌ای از رودخانه آمازون، بیرون کشیدند.

عکس | پرسه زدن موجودی عجیب در آب‌های آمازون!

مشخص شد که این ماهی از جنس Rhadinoloricaria است که از گربه ماهی در آمریکای جنوبی تشکیل شده است. برجستگی های عجیب و غریب روی لب این موجود نشان می دهد که یک گونه قبلاً بدون سند بوده است.

برآمدگی‌ها که به نام پاپیلای دراز شناخته می‌شوند، پیچک‌های گوشتی هستند که از لب پایین گربه‌ماهی آویزان شده‌اند و به نظر می‌رسد که منحصر به این جنس هستند. محققان این ماهی را Rhadinoloricaria papillosa نامیدند.

عکس | پرسه زدن موجودی عجیب در آب‌های آمازون!

به گفته سرویس پارک ملی، مشخص نیست که پاپیلاها چه هدفی را دنبال می‌کنند، اما سایر ماهی‌ها، به ویژه گونه‌ای از غارماهی‌ها، از پاپیلاهای حسی برای حرکت استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

وحشت آمریکا از مرموزترین هواپیمای چین / عکس

آناکوندا کنار بزرگترین مار تاریخ با هزار کیلو وزن!/ عکس

محققان به این نتیجه رسیدند که گونه جدید نادر است زیرا در طول یک سفر ۱۰ روزه، تنها هشت نمونه صید شد. آنها توصیه کردند که آن را به عنوان گونه در معرض خطر طبقه بندی کنند.

منبع: YAHOO

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا