هاست پرسرعت
علم و دانش

عربستان بورسیه فضایی ارائه می‌کند

عربستان بورسیه فضایی ارائه می‌کند

این بورسیه تحصیلی جدید پس از حضور ۸ روزه دو فضانورد عرب در ایستگاه فضایی بین‌المللی ایجاد شد.

عربستان سعودی اکنون برای ایجاد یک برنامه فضایی بلندمدت، جوانان بیشتری را تشویق می‌کند تا مشاغل فضایی را دنبال کنند و دانشمندان و مهندسان فضایی شوند.

بر این اساس، به دانشجویان منتخب، بورسیه تحصیلی به ۲۰۰ موسسه آموزشی برتر جهان اعطا می‌شود تا موضوعاتی مانند نجوم و علوم فضایی، مهندسی هوافضا، اخترفیزیک، فیزیک نسبیت عام و کیهان‌شناسی، طراحی وسایل نقلیه، مهندسی هوانوردی و فضانوردی و مهندسی فضا را مطالعه کنند.

در بیانیه‌ای از سوی عربستان آمده است: به منظور ارتقای توانمندی‌ها و پرورش شایستگی های ملی امیدوارکننده در زمینه‌های مرتبط با فضا، کمیسیون [ارتباطات، فضا و فناوری] متولی برنامه بورسیه برای تنوع بخشیدن به تخصص‌ها در این حوزه همکاری کرده است.

هدف از این مشارکت، توانمندسازی نیروهای ملی و تحقق آرزوهای پادشاهی عربستان در اکتشاف فضایی است تا عربستان در عین حال همگام با پیشرفت‌های جهانی و دستیابی به اهداف کمیسیون و چشم‌انداز ۲۰۳۰ پادشاهی است. قدم بردارد.

چشم انداز ۲۰۳۰ عربستان سعودی مجموعه‌ای از اصلاحات اقتصادی است که به دنبال کاهش وابستگی این کشور به نفت و تنوع بخشیدن به اقتصاد آن با سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف از جمله فضا است.

در عصر جدید فضایی، بسیاری از کشورهای عربی درگیر هستند و در حال حاضر امارات پیشرو است و دو فضانورد به ایستگاه فضایی بین‌المللی و یک کاوشگر به مریخ فرستاده است. این کشور قصد دارد یک فضاپیما را به سمت کمربند سیارکی بین مریخ و مشتری پرتاب کند.

عمان نیز در حال برنامه ریزی برای ساخت یک فرودگاه فضایی است و کویت و بحرین در حال توسعه ماهواره‌های نانو هستند.

کشورهایی مانند امارات و عربستان سعودی هم به دنبال مشارکت در برنامه آرتمیس به رهبری ایالات متحده هستند که هدف آن بازگشت انسان به ماه و سپس فرستادن انسان به مریخ است.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا