علم و دانش

عربستان‌سعودی جنگنده نسل ششم می‌سازد!

عربستان‌سعودی جنگنده نسل ششم می‌سازد!

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، هدف از این برنامه توسعه نسل ششم جت جنگنده رادارگریز تا سال ۲۰۳۵ است که با مشارکت مالی عربستان تا حد زیادی پیشرفت خواهد کرد. نظر بریتانیا و ایتالیا نسبت به پیشنهاد سعودی‌ها مثبت است، به گفته سران این دو کشور، دخالت عربستان علاوه بر بودجه قابل توجه، می‌تواند شامل پیشنهادهای ارزشمند مهندسی در مراحل مختلف پروژه باشد.

با این حال ژاپن با اضافه شدن یک کشور چهارم به این برنامه، به شدت مخالفت می‌کند. افزودن عربستان به این ترکیب می‌تواند مشکلات پیچیده‌ای درباره اینکه توکیو می‌تواند به کدام کشورها تسلیحات خود را بفروشد، ایجاد کند. به علاوه هدف ژاپن بر روی ارائه این جنگنده تا سال ۲۰۳۵ متمرکز شده و مذاکرات با سعودی‌ها می‌تواند منجر به تأخیر شود.

عربستان سعودی علی‌رغم اینکه یکی از واردکنندگان اصلی تسلیحات است، قصد توسعه صنعت تسلیحات داخلی خود را دارد و به دنبال مشارکت دفاعی است.

فایننشال تایمز به نقل از افرادی که در این مورد مطلع شده اند می گویند که دخالت عربستان به طور بالقوه شامل مشارکت مالی بالقوه قابل توجهی در پروژه ای است که هزینه های آن ده ها میلیارد دلار تخمین زده می شود. به گفته آنها، پیشنهاد سعودی می تواند شامل پیشنهادی برای مشارکت در تخصص مهندسی در مراحل مختلف پروژه باشد.

عربستان‌سعودی جنگنده نسل ششم می‌سازد!

جنگنده نسل ششم، نوعی مفهوم در دسته‌بندی هواپیمای جنگنده است. این طرح اکنون در دست توسعه است و از جنگنده‌های نسل پنجم پیشرفته‌تر است. چندین کشور از جمله ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، روسیه، چین، ژاپن، آلمان و فرانسه، برنامه توسعه جنگنده نسل ششم خود را علنی کرده‌اند.

منبع: wionews

بیشتر بخوانید:

قاتل استارلینک به میدان آمد/ لیزری با قدرت نامحدود!

هدیه پهپادی خطرناک آلمان به اوکراین/ از «لونا» چه می‌دانیم؟/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا