هاست پرسرعت
علم و دانش

سلاحی که ورق را در جنگ روسیه و اوکراین برگرداند!/ عکس

سلاحی که ورق را در جنگ روسیه و اوکراین برگرداند!/ عکس


دریافت 5 MB

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، با لغزیدن بین زمین‌های باز و پنهان شدن در ردیف درختان، به اهدافی شلیک می‌کند که توسط پهپادهای بالای سر و سیستم‌های هدف‌گیری قوی آن شناسایی شده‌اند. این تانک مدرن‌ترین و ارتقا یافته‌ترین نسخه T-۸۰ با جدیدترین سلاح، زره و سیستم‌های حفاظتی است.

MBTها برای اجرای نقش‌هایی در شکستن دفاع‌های باز دشمن و شکار سایر تانک‌های دشمن استفاده نمی‌شوند، بلکه برای نقش‌های پشتیبانی آتش غیرمستقیم استفاده می‌شوند. در سطح فنی-صنعتی و لجستیکی مهم تر، آسیب پذیری اوکراین را در برابر اختلالات زنجیره تامین در تعمیر و نگهداری و قطعات یدکی آشکار می‌کند. استفاده هوشمندانه روسیه از این سلاح همچنین منجر به شکست خوردن ضدحمله اوکراین شد که تلفات مادی و جانی زیادی را به همراه داشت.

مطالب منتشر شده توسط وزارت دفاع روسیه عملکرد T-۸۰BVM را در خط مقدم نشان می‌دهد. ویدئویی که در ۲۹ ژوئن منتشر شد نشان می‌دهد یکی از این تانک‌ها در حال نابودی “سخت افزار دشمن” در جهت کوپیانسک است. در این ویدئو تانک از بین یک ردیف درخت شلیک می‌کند. این ویدئو همچنین داخل برجک تانک را نشان می‌دهد که در آن لودر خودکار در حال عمل است و توپچی به خدمه دیگر فرمان می‌دهد.

سلاحی که ورق را در جنگ روسیه و اوکراین برگرداند!/ عکس

ویدئوهای دیگر در X (توئیتر سابق) نیز T-۸۰BVM را در حال عمل نشان می‌دهند. استفاده از پهپادهای شناسایی با رویه توپخانه روسیه برای ادغام تفنگ‌های صحرایی با پهپادها به عنوان بخشی از “مدار حمله شناسایی” مطابقت دارد.

به گفته سرهنگ راجندرا بهادوری، افسر سابق سپاه زرهی ارتش هند، کارایی T-۸۰BVM هم به عنوان توپخانه و هم به عنوان یک تانک اصلی جنگ به دلیل رویکردهای تاکتیکی و فلسفه طراحی است. روسیه پس از اشتباهات و ضررهای اولیه در استفاده از تانک هوشمندتر شد. بهادوری گفت: آنها اکنون از Kamov Ka-۵۲ Alligator و Su-۲۵ برای نابودی تانک‌های دشمن استفاده می‌کنند.

جالب اینجاست که حتی ارتش هند از T-۵۵ های بازنشسته و Vijayantas در خط کنترل (LoC) برای تیراندازی مستقیم استفاده می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

بمب‌افکنی که موتور رولزرویس را در خود جای می‌دهد/ عکس

چرا پوشش عجیب جنگنده روسیه جنجالی شد؟/ عکس

۲۲۷۲۲۷

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا