هاست پرسرعت
علم و دانش

زمان به پرواز درآمدن خودروها فرارسید!/ عکس

زمان به پرواز درآمدن خودروها فرارسید!/ عکس

خودروی پرنده Prosperity I در نمایشگاه صنعت دستاوردهای هوانوردی پاریس رونمایی شد. این خودرو که محصولی از شرکت «اتوفلایت» است، توسط «فرانک استفانسن» طراحی شده؛ مهندس زبده‌ای که سابقه کار برای برندهای بزرگی مثل فراری و مکلارن را در کارنامه دارد. درست مثل محصولات فراری، این خودروی پرنده نیز از طراحی بسیار زیبا و متمایزی برخوردار است و گویی به آینده تعلق دارد.

پیمایش بی‌وقفه 250 کیلومتر مسافت با خودروی پرنده Prosperity I

شاید بدانید اتوفلایت Prosperity I اوایل امسال با ثبت یک رکورد درخشان نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت. این خودروی پرنده توانست با یک بار شارژ تا 155 مایل یا 250 کیلومتر مسافت را بی‌وقفه طی کند. در این پرواز، میانگین ارتفاع پروازی Prosperity I برابر با 170 متر بود. چنین برد پروازی در بین خودروهای پرنده بیشترین رکورد به‌حساب می‌آید.

خودروی پرنده

همانند نمای بیرونی، خودروی پرنده اتوفلایت Prosperity I در داخل کابین هم طراحی متمایز و مدرنی دارد. آقای استفانسن می‌گوید سبک طراحی داخلی این خودرو به شکلی است که حس ایمنی، راحتی و نوآوری را به سرنشینان منتقل می‌کند. وی می‌گوید در جریان پروژه اتوفلایت، وزن و ایمنی اصلی‌ترین اولویت‌ها بودند؛ زیرا وزن باید در حداقل میزان ممکن باشد تا راندمان افزایش یابد.

خودروی پرنده

آقای استفانسن درباره طراحی خاص Prosperity I اضافه کرده است وقتی که فرم اصلی بدنه کپسول‌مانند انتخاب می‌شود، این بال‌ها و پیشران‌ها هستند که تعیین‌کننده خواهند بود. وی طراحی داخلی این خودروی پرنده را منحصربه‌فرد و بی‌نظیر توصیف می‌کند.

گفتنی است فرانک استفانسن استودیوی طراحی اختصاصی خود را دارد. به‌غیراز خودروی پرنده Prosperity I، آقای استفانسن به‌عنوان مدیر طراحی پروژه کپسول فضایی HALO انتخاب شده است. این کپسول در حوزه گردشگری فضایی فعالیت خواهد کرد. استودیوی طراحی آقای استفانسن درزمینه طراحی ساعت، دوچرخه‌های برقی و صندلی کودکان نیز فعالیت دارد.

خودروی پرنده

بد نیست اشاره کنیم طراح 63 ساله مراکشی-آمریکایی علاوه بر فراری و مکلارن، برای خودروسازان بزرگ دیگری مثل فورد، مازراتی، فیات، لانچیا و ب‌ام‌و کار کرده است. ازجمله معروف‎‌ترین مدل‌هایی که وی خلق کرده، می‌توان به نسل اول ب‌ام‌و X5، فراری FXX، مازراتی کواتروپورته و گرن‌توریسمو و مکلارن P1 اشاره نمود.

227227

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا