فناوری

رفع فیلتر تلگرام در عراق پس از پذیرش لو دادن این چند نفر!

رفع فیلتر تلگرام در عراق پس از پذیرش لو دادن این چند نفر!

وزارت ارتباطات عراق با صدور بیانیه‌ای افزود: بر اساس بخشنامه نخست وزیر محترم از فردا (یکشنبه) ممنوعیت پیام رسان تلگرام در عراق لغو می شود.

این بیانیه با اشاره به اینکه مالک شرکت تلگرام آمادگی کامل خود را برای برقراری ارتباط با مقامات ذیصلاح اعلام کرده است، می گوید : این امر ( رفع ممنوعیت ) به دلیل پاسخ مالک شرکت پیام رسان ( تلگرام) به الزامات مقامات امنیتی نسبت به شناسایی طرف هایی است که اطلاعات شهروندان را درز داده اند.

در ادامه این بیانیه آمده است : در این زمینه وزارت ارتباطات عراق بار دیگر تاکید می‌کند که در برابر آزادی بیان نمی‌ایستد بلکه بر اهمیت تعهد شرکت‌های صاحب پلتفرم های شبکه های اجتماعی نسبت به احترام به قوانین کشور و امنیت داده‌های کاربران تاکید دارد.

یک منبع دولتی عراق امروز ( شنبه ) در گفت وگو با پایگاه خبری «شفق نیوز» گفته بود که مسئولان تلگرام پس از مسدود شدن این پیام رسان خارجی در عراق رایزنی و همکاری خود را با مقامات ذیربط عراقی در خصوص نشت اطلاعات شهروندان این کشور و امنیت داده‌ها آغاز کرده‌اند.

شفق نیوز در این خصوص به نقل از منبع یاد شده توضیحات بیشتری ارائه نکرده بود.

یکشنبه هفته گذشته وزارت ارتباطات عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیام رسان تلگرام بنا به دستور نهادهای امنیتی این کشور مسدود شده است.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا