علم و دانش

دو سوخو جدید در راه است!/ عکس

دو سوخو جدید در راه است!/ عکس

به گزارش خبرگزاری بیکینگ، این امر از اهمیت برخوردار است، زیرا با پیشرفت‌، در جبهه جنگنده نسل پنجم Su-57، رخ می‌دهد و نشان می‌دهد که روسیه به‌طور پیوسته به سمت عملیاتی کردن هر دو سکو و قرار دادن آنها در نقش جنگنده‌های بدون سرنشین خود حرکت می‌کند.

یک گزارش به نقل از یک مقام ارشد ناشناس از فرماندهی عالی نیروهای هوافضای روسیه، گفت: «آزمایش‌های دولتی اوخوتنیک باید قبل از پایان سال جاری تکمیل شود.» از ابتدای سال 2024، تولید انبوه با تحویل به نیروها راه اندازی خواهد شد. این قرارداد شامل تحویل ده‌ها هواپیما می‌شود.

اما گفته شده که تایید رسمی در مورد توسعه وجود ندارد. با این وجود، هنوز هم می توان بر اساس گزارش های دیگر و فعالیت های کلی در بخش صنایع دفاعی روسیه، استنباط های خاصی در مورد پیشرفت در این برنامه انجام داد. تولید و فیلدینگ S-70 به طور پیوسته در حال پیشرفت است.

روسیه تولید و عرضه دو «سوخو» جدید را آغاز کرد/ عکس

به طور معمول، به‌روزرسانی‌های مربوط به توسعه، آزمایش و تولید پلت‌فرم‌های دفاعی از سوی شرکت‌های سهامی مشترک دولتی روسیه (JSC) ارائه می‌شود که این محصول را توسعه داده‌اند. در این مورد، دفتر طراحی سوخو (SDB)، شرکت مادر United Aircraft Corporation (UAC) یا شرکت هلدینگRostec Corporation پیشرو است.

مقامات صنایع دفاعی و نظامی روسیه اعلامیه‌های بلندپروازانه یا اظهارات نهایی درباره دستیابی به پروژه‌های دفاعی پیشرفته را اعلام نمی‌کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که این گزارش به طور قابل اعتمادی یک مرحله اساسی در توسعه پروژه را منعکس نمی کند، زیرا طی دو سال گذشته به طور پیوسته به نقاط عطف مهمی دست یافته است.

طبق گزارش ها نمونه اولیه پهپاد دوم با نازل اگزوز صاف تر به جای دور قبلی پرواز کرد. نازل جدید اگزوزهای گاز داغ را تنظیم می کند و آسیب پذیری در برابر تشخیص مادون قرمز و امضای رادار عقب هواپیما را کاهش می دهد.

این پهپاد با نازل تخت در دسامبر 2021 رونمایی شد و قرار بود تا سال 2023 وارد تولید انبوه شود. سرگئی چمزوف، مدیر عامل Rostec اطلاعات را به رئیس جمهور ولادیمیر پوتین داد. چمزوف افزود که یک پست کنترل زمینی جدید برای این پهپاد در حال توسعه است که نشان می دهد این پهپاد ممکن است تا سال 2024 به واحدهای نیروی هوایی روسیه برسد.

روسیه تولید و عرضه دو «سوخو» جدید را آغاز کرد/ عکس

نمونه آزمایشی، اولین پرواز خود را در 3 آگوست 2019 انجام داد که بیش از 20 دقیقه به طول انجامید. پرواز 30 دقیقه ای در کنار جنگنده Su-57 چند ماه بعد گزارش شد. در دسامبر 2020، ریانووستی گفت که اوخوتنیک آزمایش‌های شبیه‌سازی شده با موشک‌های هوا به هوای فروسرخ (IR) و جستجوگر رادار برای آزمایش سیستم‌های کنترل آتش UCAV در مرکز آموزش و کاربرد رزمی 185 در آشولوک انجام داده‌است.

منبع: eurasiantimes

بیشتر بخوانید:

کشورهای عربی به دنبال این جنگنده فرانسوی‌اند!/ عکس

عجیب و نادرترین ماشین نظامی جهان در جنوب اوکراین !/عکس

روس‌ها پهپادهای «شاهد» ایران را کپی کردند / تفاوت دو نسخه پهپاد «انتحاری» چیست؟ / عکس

227323

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا