فناوری

حمایت جنجالی ایلان ماسک از ترامپ برای نجات رییس جمهور سابق از زندان!

حمایت جنجالی ایلان ماسک از ترامپ برای نجات رییس جمهور سابق از زندان!

در اسناد دادگاه ذکر شده که تیم «جک اسمیت»، بازرس ویژه ایالات متحده، در ماه ژانویه حکم بازرسی را دریافت کرده است که توییتر (یا همان X) را مجاب می‌کند تا «داده‌ها و سوابق» مربوط به حساب ترامپ را به آن‌ها ارائه کند. همچنین آن‌ها با توییتر یک توافقنامه عدم افشای اطلاعات را امضا کرده‌اند.

قاضی پرونده، «بریل ای. هاول» نیز به توییتر دستور داده بود تا اطلاعات خواسته شده را ارائه کند و در صورت عدم انجام این کار در مهلت تعیین شده، ۳۵۰ هزار دلار جریمه بپردازد.

مخالفت توییتر با حکم بازرسی ترامپ

توییتر ضمن مخالفت با توافقنامه عدم افشای اطلاعات گفت که هیچ از اطلاعات حساب ذکر شده را ارائه نخواهد کرد. در واقع توییتر استدلال کرده که توافقنامه عدم افشا، حق اولیه آن برای برقراری ارتباط با ترامپ را نقض می‌کند. در مقابل، هاول به این موضوع اشاره کرده که اگر حکم بازرسی ترامپ علنی شود، او ممکن است برای تبرئه خود دست به اقدامات بازدارنده‌ای بزند.

براساس این حکم، توییتر باید تا ۲۷ ژانویه سوابق مربوط را ارائه می‌کرد. قاضی دادگاه در ۷ فوریه متوجه شد که این شرکت حکم اشاره شده را چندان جدی نگرفته است و به آن فرصت داد تا اسناد را تا ساعت ۵ بعد از ظهر همان روز تحویل دهد. با این شرایط نیز توییتر فقط برخی اطلاعات را ارائه کرد و همچنان به‌طور کامل از این دستور پیروی نکرده است.

تیم بازرسی اسمیت در درخواست خود بارها به توییت‌های ترامپ اشاره کرده‌اند که در آن‌ها نشانه‌هایی از ایجاد توطئه و دعوت به خشونت پس از شکست در انتخابات سال ۲۰۲۰ از «جو بایدن» دیده می‌شود.

مشخص نیست که اسمیت به دنبال چه اطلاعاتی از حساب توییتر ترامپ است. می‌توان احتمال داد که او به دنبال داده‌هایی درباره زمان و مکان نوشتن پست‌ها، اشتراک‌گذاری آن‌ها با دیگران و هویت سایر حساب‌هایی است که محتواهای ترامپ را بازنشر کرده‌اند.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا