فناوری

حداکثر ۱۰ درصد نیاز کشور برای ارتباطات با خارج از کشور است

حداکثر ۱۰ درصد نیاز کشور برای ارتباطات با خارج از کشور است

وزیر ارتباطات اعتقاد دارد حداکثر ۱۰ درصد نیاز کشور برای ارتباطات با خارج از کشور است. زارع‌پور با بیان اینکه ۹۰ درصد نیاز کشور داخلی است، گفت پلتفرم‌های بومی اکنون توانایی میزبانی از مردم را دارند.

به گزارش دیجیاتو و به نقل از ایرنا، «عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه هیئت دولت با بیان اینکه نیاز کشور برای برقراری ارتباط با خارج از کشور حداکثر ده درصد است، اظهار داشت ۹۰ درصد نیاز کشور داخلی است:

«پلتفرم‌های داخلی اکنون توانایی میزبانی از مردم را دارند. پیام‌رسان‌های داخلی از بلوغ قابل‌قبولی برخوردار هستند و حدود ۴۰ میلیون کاربر در این پیام‌رسان‌ها فعالیت می‌کنند و روزبه‌روز کیفیت آن‌ها بیشتر می‌شود.»

او همچنین درباره رفع فیلتر پیام‌رسان‌های خارجی اظهار داشت: «وزارت ارتباطات موظف به فراهم‌کردن ابزارهای لازم برای تسهیل ارتباطات مردم است و زمانی که یک پیام‌رسان خارجی با محدودیت مواجه شود، باید زمینه جایگزینی پیام‌رسان‌های داخلی را فراهم کرد.»

بیشتر بخوانید:

  • ارثیه جالب نئاندرتال‌ها برای انسان‌های امروزی/ عکس

  • لباس‌هایی که زنده‌اند؛ آینده شگفت‌انگیز پوشیدنی‌ها

  • تاکسی‌ خبرساز طالبان/ یکی از محبوب‌ترین ماشین‌های تاریخ/ عکس

زارع‌پور همچنین تأکید کرد ده‌ها پلتفرم خارجی برای ارتباط با خارج از کشور نظیر imessage ،FaceTime ،Imo ،Discord و دیگر پیام‌رسان‌های خارجی برای ارتباط با خارج از کشور وجود دارند که فیلتر نیستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره مشکلات اینترنتی در استان‌هایی نظیر سیستان و بلوچستان هم گفت: «در بین چند هزار روستای استان سیستان و بلوچستان، فقط در ۱۴ روستا به‌دلیل بروز مشکل در خط انتقال، اشکالاتی ایجاد شد که تا روز گذشته مشکل ۱۰ روستا حل شد و در روزهای آینده مشکل چهار روستای باقی‌مانده هم حل خواهد شد.»

مشخص نیست وزیر ارتباطات با استناد به چه شاخص‌ها و فاکتورهایی نیاز به ارتباطات خارج از کشور را ۱۰ درصد عنوان می‌کند. بنابر اعلام رئیس سابق شرکت ارتباطات زیرساخت، در اسفندماه سال ۱۴۰۰ تنها ۲۰ درصد ترافیک اینترنت به محتوای بومی اختصاص داشت و ترافیک خارجی اینترنت نیز سهم ۸۰ درصدی داشت. اگرچه این آمار با فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ دستخوش تغییر شده است، اما فیلترینگ به‌معنای عدم نیاز مردم به ارتباطات خارج از کشور نیست.

۲۲۷۳۲۱

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا