هاست پرسرعت
علم و دانش

ترفند عجیب قورباغه‌های ماده برای دست به سر کردن قورباغه‌های نر!/ عکس

ترفند عجیب قورباغه‌های ماده برای دست به سر کردن قورباغه‌های نر!/ عکس

جفت‌گیری قورباغه می تواند یک امر رقابتی و گاهی کشنده باشد زیرا بسیاری از نرها برای ماده ها رقابت می کنند، اما ماده ها ترفندهایی برای جلوگیری از این توجه ناخواسته دارند.

قورباغه‌های نر معمولاً ماده‌ها را مجبور به جفت‌گیری می‌کنند، اما برخی از ماده‌ها راه‌هایی برای جلوگیری از آزار و اذیت پیدا کرده‌اند از جمله تظاهر به مردن.

بسیاری از گونه های قورباغه، از جمله قورباغه معمولی اروپایی، هر سال فقط چند هفته فرصت جفت گیری دارند. این بدان معنی است که تعداد زیادی از نرها به طور همزمان برای جلب توجه ماده ها به رقابت می پردازند که گاهی اوقات منجر به درگیری های مرگبار می شود.

بیشتر بخوانید:

  • باز شدن دروازه‌های جهنم به روی اسرائیل با این پهپاد حماس/ عکس

کارولین دیتریچ از موزه تاریخ طبیعی در برلین آلمان می‌گوید: «ممکن است چندین نر به یک ماده بچسبند، که اغلب منجر به مرگ این حیوان می‌شود».

ترفند عجیب قورباغه‌های ماده برای دست به سر کردن قورباغه‌های نر!/ عکس

اکنون، دیتریچ و همکارانش دریافته‌اند که قورباغه‌های ماده از چند تاکتیک مختلف برای فرار از نرها استفاده می‌کنند.

این تیم قورباغه های معمولی را در طول فصل تولید مثل ( ۹۶ ماده و ۴۸ نر )جمع آوری کردند و یک نر و دو ماده با اندازه های متفاوت را در جعبه ای پر از ۵ سانتی متر آب قرار دادند. سپس به قورباغه ها اجازه داده شد تا به مدت ۱ ساعت آزادانه حرکت کنند در حالی که تیم رفتار آنها را ثبت می کرد.

دانشمندان متوجه شدند بی تحرکی و سفت شدن با دست ها و پاهای دراز شده در حالتی که شبیه مردن است در ۳۳ درصد از تمام ماده هایی که توسط نرها احاظه شده بودند رخ داد.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا