رمز ارز

تحلیل قیمت مانا: افت ۸۰ درصدی تنها در ۱۲ ماه | ۱۹ آبان

تحلیل قیمت مانا: افت ۸۰ درصدی تنها در ۱۲ ماه | ۱۹ آبان

تحلیل قیمت مانا: زنده ماندن در حمام خون | 17 دی

ارز دیجیتال مانا که در دیسنترالند مورداستفاده قرار می گیرد روزهای بدی را سپری می کند. از سال ۲۰۱۷ که اوج تاریخی ۵.۸۵ دلار لمس شد، قیمت مانا به شدت کاهش یافته است. این ارز دیجیتال در ۱۲ ماه اخیر ۸۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است.

اکنون هر توکن مانا تنها با مبلغ ۰.۴۷۷ دلار معامله می شود. با توجه به شرایط بازار، اعتماد سرمایه گذاران از دست رفته و بازگشت به اوج دشوارتر از قبل شده است.

مسیر سخت پیش رو

سرمایه گذاران و تریدرها در شرایط فعلی نباید انتظار معجزه داشته باشند زیرا بازار هم در اثر شوک ناشی از فاجعه FTX دچار افت شدیدی شده است.

از نظر تکنیکال، قیمت مانا بالاتر از سطح ۵۰ درصد ریتریسمنت فیبوناچی قرار دارد. همچنین به تازگی یک تغییر روند در پرایس اکشن دیده شده است.

اندیکاتور RSI هم اکنون در وضعیت اشباع فروش قرار دارد. اما شاخص گردش پولی چایکین وضعیت امیدوارکننده ای ندارد. این اندیکاتور در سطح -۰.۲۵ نشان می دهد خرس ها کنترل کامل بازار را در دست دارند. رنج معاملاتی قیمت امروز بین ۰.۴۵ تا ۰.۷۳ دلار بوده است.

نمودار قیمت مانا / تتر

نمودار قیمت مانا / تتر

ارتباط بین این توکن و متاورس می تواند امید برای بازگشت را زنده نگه دارد. زمین های دسنترالند با قیمت های بالایی به فروش می رسند. به تازگی یک قطعه زمین به ارزش ۱۵۵۸۵ دلار یا تقریبا ۳۰۰۰۰ مانا فروخته شده است.

با این حال افت قیمت مانا ادامه خواهد داشت زیرا روند نزولی همچنان پابرجاست. نزدیک ترین حمایت در ۰.۴۵۶۶ دلار حضور دارد که در صورت شکسته شدن آن احتمال افت تا ۰.۳۵۲۲ دلار وجود دارد.

در سوی دیگر، نزدیک ترین مقاومت در ۰.۵۲۸۷ دلار قرار دارد که در صورت بهبود وضعیت می توان به شکسته شدن آن امیدوار بود.

در شرایط فعلی، تریدرها باید قیمت بیت کوین و اتریوم را هم که تعیین کننده روند بازار هستند در نظر داشته باشند. اگر بازار بازگردد مانا هم حرکات بیت کوین و اتریوم را دنبال خواهد کرد اما فعلا خریداران باید روی تقویت قیمت تمرکز کنند و سطح ۶۱.۸۰ درصد فیبوناچی را هدف بگیرند.

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا