هاست پرسرعت
علم و دانش

بزرگ‌ترین حمله محروم‌سازی از سرویس تاریخ گوگل

بزرگ‌ترین حمله محروم‌سازی از سرویس تاریخ گوگل

سکوی ابری گوگل در گزارشی بزرگترین حمله DDoS خود در تاریخ را اعلام کرده که در آگوست گذشته رخ داده است. طبق توضیحات گوگل، غول موتور جستجو در این حمله با ۳۹۸ میلیون درخواست در ثانیه (RPS) مواجه شده که از این نظر بی‌سابقه است. گوگل درباره بزرگی این حمله توضیح می‌دهد که سکوی ابری آن‌ها فقط در عرض دو دقیقه با RPS بیشتری نسبت به تمام RPSهای ثبت‌شده ویکی‌پدیا در ماه سپتامبر سال جاری مورد حمله قرار گرفته است.

گوگل همچنین توضیح می‌دهد که این حمله ۷.۵ برابر از تمام حملات DDoS ثبت‌شده قبلی بزرگ‌تر بوده است و در آن از تکنیک جدید «بازنشانی سریع» استفاده شده است. نکته قابل‌توجه اینکه بزرگ‌ترین حمله DDoS ثبت شده در سال ۲۰۲۲ فقط ۴۶ میلیون RPS داشته است.

علاوه بر گوگل، Cloudflare و خدمات وب آمازون (AWS) نیز حملات مشابهی را گزارش کرده‌اند. کلاودفلر که یک شبکه تحویل ابری پیشرو است یک حمله با ۲۰۱ میلیون RPS را خنثی کرده است و AWS که بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات ابری جهان محسوب می‌شود، حمله‌ای با ۱۵۵ میلیون RPS را متوقف کرده است.

بزرگ‌ترین حمله محروم‌سازی از سرویس تاریخ گوگل

به گفته گوگل، این حملات DDoS از اواخر آگوست آغاز شده و همچنان ادامه دارد و به‌طور خاص ارائه‌دهندگان زیرساخت‌های ابری را هدف قرار داده است. با وجود مقیاس و شدت بسیار بزرگ این حملات، سرویس‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری موفق شده‌اند تا به‌طور مؤثر با این حملات مقابله کنند و خدمات خود را بدون وقفه به مشتریان ارائه کنند. مایکروسافت نیز بدون اشاره‌کردن به آمار خاصی اعلام کرده که زیرساخت‌های ابری‌اش مورد حملات DDoS قرار گرفته است.

به دنبال این حملات، شرکت‌ها یک برنامه واکنش بین‌صنعتی را سازمان داده‌اند و استراتژی‌های اطلاعاتی و کاهش خطر خود را با سایر ارائه‌دهندگان خدمات ابری و مسئولین نگهداری نرم‌افزار به اشتراک گذاشته‌اند.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر
دانلود نرم افزار

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا