فناوری

آشنایی با نخستین زن ایرانی در رویدادهای اپل

آشنایی با نخستین زن ایرانی در رویدادهای اپل

شاید مراسم Wonderlust اپل برای باقی مردم دنیا تنها در محصولات هیجان‌انگیزی مثل آیفون ۱۵ پرو مکس و اپل واچ اولترا ۲ خلاصه می‌شد؛ اما برای ما ایرانی‌ها حس‌وحال متناقضی را در پی داشت، اشتباه نکنید، این‌بار استثنائا درباره‌ی رجیستر نشدن آیفون ۱۵ صحبت نمی‌کنیم! احساس متناقض ما از حضور نخستین زن ایرانی در رویداد شرکت ۳ تریلیون دلاری اپل نشأت می‌گیرد.

وقتی قائم‌مقام بازاریابی آیفون هنگام رونمایی آیفون ۱۵ برای ارائه‌ی اطلاعات بیشتر درباره‌ی دوربین آیفون ۱۵، صحنه را به «مریم» واگذار کرد، کنجکاویمان را برانگیخت. مریم عظیمی هاشمی، سِمت «مهندس کیفیت تصویر دوربین» را در اپل دارد و از ۲ سال و ۶ ماه پیش کار خود را در این شرکت آغاز کرده است.

هاشمی تحصیلات کارشناسی‌شان را در رشته‌ی مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد گذرانده‌ و از مقطع کارشناسی ارشد وارد دانشگاه بریتیش‌کلمبیا (UBC) شده‌ است. ایشان از دانشگاه UBC نیز مدرک کارشناسی ارشد و دکتری‌شان را در رشته‌ی مهندسی برق و کامپیوتر دریافت کرده‌اند.

مریم هاشمی از سال ۲۰۱۹ به‌مدت یک سال و ۶ ماه به‌عنوان پژوهشگر انجمن NSERC کانادا در دانشگاه کمبریج انگلستان حضور داشته‌ و از فعال ۲۰۲۱ نیز کار خود را در اپل آغاز کرده‌ است.

۵۸۵۸

مجله خبری بیکینگ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا